New York’ta 5 Minare…

Türk filmlerinde extreme örnekler göstermeye başlayan mahsun kırmızıgül’den bir güzel film daha diyerek başlamak iyi olur sanırım bu yazıya…

Güzel kurgulanmış bir film senaryosunda tipik bir aksiyon filminin yanında türk bürokrasisine laf atmayı ihmal etmezken amerikalıların icraatlarını eleştirip üstüne anadolu’yu da işin içine katarak güzel bir harmanlama yapmışlar.

Oyuncu seçimiyse gayet iyi olmuş özellikle international ve fringe deki rolleriyle uluslararası moduna geçiş yapmış Haluk Bilginer ve chuckta oynamış olan Robert Patrick ile genel olarak yurtdışındada tanınabilecek saygı uyandırıcak oyuncular.

Film’de kurgulama hollywood’u aratmıyacak cinsten sıkmadan izletiyor kendini fakat efektler için o kadarda muhteşem diyerek bahsedemeyiz tabii . Biraz daha üzerinde çalışılsa olabilir baştaki patlama sahnesi allahtan çok yaşanmadıda iyice göz önüne gelmedi bu olay.

Onun dışında her ne kadar filmin sonunda konu özel sebeplere indirgensede anlattığı kişi yada kişiler Türk kamuoyu için çok yakından tanınan bir kişiyi hatırlatmaya yönelik. Ki öyle olmasa bile bunu düşündürtücek şeyleri en azından içinden ayıklayabilirlerdi olayın siyasi amaç gütmesine gerek yoktu halbuki.

Sonuç olarak güzel bir film , izlerken bahsettiğim kişiyi bir anda çözüceksiniz fakat kesinlikle izlemeyi unutmayın böyle filmlerin en azından hasılat yaparak düzgün yerlere gelmesi lazım ..

Bu arada 5 kişilik bileti bir anda locaya çevirerek evimizde sinema keyfi yaşatan astoria cinebonus çalışanlarınada teşekkürü borç bilirim sölemeden geçmemek gerek (:

Etiketler:

  • new yorkta 5 minare

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir