Aref’in İlizyon Sırrı…

Öncelikle Aref ‘in dünkü gösterisinden etkilenenler arasında tabii ki bende vardım fakat üzerinden zaman geçtikçe ister istemez biraz inanma yetisini yitirmeye başladım ve sözlüklere baktım.İnci’de biri olayı gayet açıklamış.Cem Yılmaz’ında dediği gibi Türk insanı modunda araştırmamızı yaptık sonucumuzu bulduk en azından inanıyorsanız da doğruları bilmiş olun 😉

Aref ‘in Sırrı

Aref ‘in gösterisinin ilk kısmı

şimdi öncelikle teorimden yola çıkıyorum. barbados, e11 ve 14:42 jürinin söyledikleri. e11 ve 14:42 yazıları panoya kendi eliyle yazdığı yazılar. dikkat edelim panodaki yazıda e11 deki 1’lerde çentik var ve 14:42(arada iki nokta) diye yazmış. videoda 12:40’ıncı dakikaya gelelim yazı aynen şu: e|| 14,52(1’lerde çentik yok ve 14’den sonra virgül var.) bu neyi kanıtlar? kutudaki kağıdı kendisinin yazmadığını kanıtlar. peki panoya yazıları yazarken ortada masa yoktu dimi? ve 08.35’inci dakikada ilk defa gözüküyor masa, yani panoya yazıları yazdıktan sonra. masayla nereye mi varıcam? şuraya varıcam : masanın yapısına bakarsak biraz kalın olduğunu görürüz. bişeylar çağırışıyor mu? jüri söylüyor, aref panoya yazıları yazıyor, arkadaki elemanlar görüyor veya duyuyor, kağıda yazıyor(aref ‘in kendi el yazısı değil demiştim) ve masanın bölmesine koyuyor(masa kalın o kağıt oraya girer). daha sonra kutuyu masanın üzerine koyuyor ve içinden kağıdı çıkarıyor. peki o kutunun normal bir kutu mu? hiç zannetmiyorum * kutunun altı açılıp kapanabiliyor(tabiki masanın yüzeyi de) ve rahatca elini atıp kağıdı alıyor ve milleti kendine hayran bırakıyor.

aref

Aref ‘in gösterisi için alternatif bir fikir

edit: bazı zekiler kutunun içinde alet var falan diyolar alet de buymuş –>http://www.wellingtonent…./…ducts/newpredict.html . be amına koduklarım aref kutunun içinden yırtılan bişey çıkartıyo yırtıyo bakıyoruz kağıda kurdela bağlı. bu alet kurdelasını da mı takıyo? hadi ya?

Aref ‘in gösterisi için ayrıntılı bir analiz

daha net ve başka bir açıklama yapayım. ilk önce rtv’de söylediği sözlere bakalım. “ama umarım ben bugün güzel bişey istediğim şeyi yapabilicem, ve -kader- buna izin verir.” kader… bir şey çağırıştırıyor dimi? aref gazeteyi hülya’ya arkaya atması için veriyor, hülya atıyor, seyirci tutuyor yırtıyor yani komutları uyguluyor ve sahneye çıkıyor. işte herşey burada. sahneye çıkan kız gazeteleri parçaladı dimi? 09.07’nci saniyede poşetin içine atıyor. 09.12’de dediği laf şu : “şimdi gözlerinizi kapatıp, sağ elinizi uzatıp, “burayi kariştirip” bir tanesinden almanızı istiyorum.” kızdan gözlerini kapatmasını istiyor çünkü elini neye sokacağını görmemesini istiyor. uzaktan bakınca bildiğin şeffaf poşet dimi? gerçekten öyle mi? “burayı karıştırıp” dediği anda elini poşete atıyor ve bir parça gazete kağıdı bırakıyor. “ama aref’in gazete kağidini biraktiği şeffaf dosya, kizin gazete kağitlarini biraktiği şeffaf dosya değil, her şey burada bitiyor.” aynı şeffaf dosya olduğunu anlamasın diye de kıza gözlerinizi kapatıp asla açmayın diyor. aynı şeffaf dosya olduğunu nerden mi anlıyorum? “09.21 den 09.25’e kadar olan kısma çok dikkatli bakalım. kız şeffaf dosyayı karıştırırken gazete parçacıkları oynuyor mu? “kesinlikle ama kesinlikle oynamiyor” bu ne demek? farklı bir şeffaf dosyaya elini atıyor ve aref’in koyduğu gazete kağıdını alıyor demek. bunu anlamak çok zor değil. bundan sonrası çorap söküğü gibi geliyor zaten. gazetede ne yazdığını tabiki bilemem ama her ne yazıyorsa “kader” kelmesi en çarpıcı kelime olmalı, yoksa aref büyük bir riski göze almış olurdu. sonrasında iş oyunculukla devam ediyor, video giriyor ve herkes yok bu çocuğun süper güçleri var felan diye düşünmeye başlıyor.

http://www.facebook.com/video/video.php?v=191156944249949&oid=182239301818024&comments

Aref’in gösterisinin sırrı bundan ibaret. Oturma videosuna ise diyecek birşey yok. Bilgisayar hilesi olma ihtimali olduğu gibi doğru da olabilir. Yine de Aref i bizi şaşırttığı için tebrik etmek gerek.


 

Etiketler:

 • aref\in srr
 • aref
 • ilizyon srlar
 • twitter arka plan
 • ilizyon sırları
 • irilizyon

2 Comments

 1. abicım sana saygı duyuorm . süper dikkat ve dediklerinin hepsı doru. bosa fizyoterapist olmamıssın. ınsallah yorumun duyulur .

  Cevapla
 2. adama saygı duymuyoruz yok nasıl yaptı acaba falan filan bırakalım adam rahat rahat yapsın tadını çıkaralım 😀

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir